Červenec 2018

Černý rybíz

28. července 2018 v 11:57 | Václav Kovalčík
Černý rybíz, moudrý keř,
dává vpravdě zdraví, věř!

Černý rybíz chutný bývá,
letní doba stále živá,
černý rybíz, zázrak, dík.

onAno

28. července 2018 v 9:21 | Václav Kovalčík
Parodie na Babišovo ANO, které zavinilo mnoho zla v naší zemi...

onAno...ono...AnonA...ono...pop...kuk... deficit...dluh...!!!

Domina EU

28. července 2018 v 6:25 | Václav Kovalčík
Anotace: Báseň hovoří o pokleslé morálce v Evropské unii ve 21. století...

Zahrej si, domino, s otroky domino, bičíkem přes kule, morálka Evropy hnijící na nule. Zahrej si domino, žalostný světe, bičík tě přes kule pořádně smete!

Moje občanská rada České republice, Evropské unii a USA

28. července 2018 v 2:08 | Václav Kovalčík
Vážené státy, zejména USA a Evropské unie, nemáte peníze do Vašich děravých státních rozpočtů? Řešení jest snadné a jednoduché, a to rozhlédnout se po internetu, jak mnohé hříšné mediální celebrity s nahotou obchodují dosti bohatě, jak provádějí četné nemravnosti, a tím vydělávají nemravné a nekřesťanské peníze!

Ano, ano, stačí se jen podívat a rozhlédnout na ten hříšný svět, kde se prachy jenom točí. Tam je třeba uvalovat vyšší a vyšší daně, ne na ubohých obyčejných lidech České republiky, Evropské unie a USA.

Proto jsou děravé a předlužené státní rozpočty České republiky, Evropské unie a USA, když se nůžky mezi hříšnými bohatými a slušnými chudými lidmi rapidně rozevírají.

To není výkřik do tmy, tohle je moje cenná a užitečná občanská rada, jak zachránit světové ekonomiky, jen kdyby mě státy Evropské unie a USA poslechly, pak by bylo na tom světě nejlíp, netrpěli bychom každoročními deficity.

Stačí se podívat již na český internet s celebritami, jak si nákladně užívají, hýří, provádějí nemravnosti, kdežto ostatní slušní občané ryjí ústy v zemi v montovnách.

To je ta neblahá situace, která se musí celosvětově napravit vyšším a vyšším zdaněním těchto hříchů, které jsou bohužel hojně mediálně prezentovány, podporovány a sledovány. Svou občanskou radu totiž dnes uvádím zadarmo.

Václav Kovalčík, Zlín

Noční můra

27. července 2018 v 23:35 | Václav Kovalčík
Noční můra nezná chmury, nezná můry, hrozné sny. U počítačové klávesnice odpočívá, dívá se na mě, jak tvořím umění, dívá se, vždyť jsme totiž spolu obě můry noční.

Situace ohledně Latinské Ameriky a USA

26. července 2018 v 2:03 | Václav Kovalčík
Je velká škoda, že lidé z Latinské Ameriky prchají rovnou do USA, že si nedovedou udělat pořádek ve svých zemích, které jsou však zmítané kriminalitou a vládou mafiánských gangů! Již v nádherné přírodě stojí zato žít, ale tamější chaos vlastně kope proti obyčejným lidem.

A tak je OSN lhostejná řešit problematiku latinsko-americké migrace, stejně tak i v blízkosti evropských zemí, což je velmi podobné. Kdyby zároveň nedocházelo ke kácení tropických deštných pralesů a vykořisťování místních obyvatel, tak by se zde dalo krásně žít v souladu s půvabnou přírodou.

Nebezpečným problémem Latinské Ameriky jsou zbylí nacističtí pohlaváři, pravicoví extrémisté a jejich potomci, kteří dodnes způsobují utrpení místních obyvatel a domorodců.

Levice je však mnohem přijatelnější než extrémistická pravice v tamějších končinách. Problémem Latinské Ameriky jsou sankce ze strany západu na adresu socialistických zemí. A tak nepříznivé podmínky v Latinské Americe by měla řešit OSN, dále musejí mafiánská uskupení přestat ničit exotickou krajinu.

Je třeba odstranit otrokářství, prostituci a narkomafii v Latinské Americe. Je mnoho úkolů v oblasti národních a mezinárodních politik ohledně řešení situace v latinsko-americkém prostoru.

Místní obyvatelé by tedy měli konečně povstat proti marasmu a udělat si ve svých vlastech pořádek, pak by se nemusela stavět a hlídat zeď na hranicích USA s Mexikem.

Václav Kovalčík, Zlín

Kéž by pravda a spravedlnost spolu s prosperujícím státem zvítězila!

25. července 2018 v 2:28 | Václav Kovalčík
Plagiátorské kauzy vrcholové politiky jsou vystaveny na adresu vládní koalice, ale o opozici z demokratického bloku již se schválně nehovoří. A tak si říkám, že by mělo dojít k vyvětrání post-sametového politického a hospodářského vývoje na všech frontách.

Ti, kdož likvidují náš stát, ještě víc bohatnou, zato poctiví lidé ryjí ústy v zemi! Neblahý stav naší země působí neblaze na všechny generace. Třetina století od Sametu rovná se tedy vysoké zadlužení státu, kriminalita a právní nejistota, což decimuje slušné lidi.

Mohu uvést příklad, který se děje na podvedených klientech H-Systemu, právě ti chtějí bydlet na svém, ale pak česká justice otočí o sto osmdesát stupňů, a už je vše jinak, bezpráví a podvody vítězí, nikoliv pravda a spravedlnost!

Někdy pochybuji, že za mého života zvítězí pravda a spravedlnost v našem státě, ale toho se asi nedožiji. Kéž by pravda a spravedlnost spolu s prosperujícím státem opravdu zvítězila co nejdříve!

Václav Kovalčík, Zlín

Jabloň

23. července 2018 v 0:53 | Václav Kovalčík
Nadúrodou plody jabloň, stromek, zdobí, v létě letním čase koruna, styl, má se. Mnoho, tolik, ovoce, sklizeň, radost, promoce.

Rajče

23. července 2018 v 0:52 | Václav Kovalčík
Rajčatové plody, koule, zdobí zděnou fasádu s listy, vůní rostliny, aby světlo kolovalo, odrazem se zapojilo do rychlého růstu jihu. Rajčatové plody chutné, zdařilé to planety, svůdná sklizeň osvěty.

Snadná výroba a aplikace hadích protijedů musí být samozřejmostí ve světě

21. července 2018 v 3:10 | Václav Kovalčík
Hadí uštknutí, toť vážná tematika Evropy, Asie, Afriky, Ameriky, Austrálie a Oceánie, přitom by k řešení a léčení těchto případů stačilo zkoumat i to, jak to řeší domorodí obyvatelé daných zemí, jaké živočišné a rostlinné protijedy jsou u nich osvědčené.

Myslím si, že by měla současná věda zapracovat na tzv. animistických a přírodních receptech místních domorodců, potom to intenzívně vnést do moderní vědy. Již uvedená tematika mě napadla, neboť jsem zděšen ze zpráv, že je prý farmaceuticky nepopulární vyvíjet a aplikovat protijedy. To nejsou jen jedovatí hadi, ale široká škála jedovatých rostlin, živočichů a hub.

Aby bylo léčení zejména hadích uštknutí mnohem dostupnější v rozvojových zemích, tak musí věda sbírat údaje o již zmíněných animistických a přírodních léčivech, od toho se musí současná lékařská věda odrazit, ale opět zprávy hovoří o tom, že je prý jednodušší z hlediska trhu výrobu a aplikaci protijedů rovnou "zabalit."

Jak k tomu přijdou místní obyvatelé, kteří se často setkávají s hadími uštknutími!? Představte si, že turisticky navštívíte příslušnou chudou zemi, a stane se vám tenhle vážný úraz smrtelného setkání. Pokud však zůstanete bez pomoci, nemáte téměř šanci přežít, nezbývá vám než odpočítávat poslední okamžiky svého života, zahynete, vlastně "chcípnete."

Také je ve vědě třeba zabývat se etologií jedovatých zvířat, neboť znalost jejich chování mnohdy předchází smrtelným incidentům.

Na závěr platí využívat v lékařské vědě místní přírodní zdroje, léčiva a receptury rozvojových zemí mnohdy zapomenuté, pokračovat v prohlubování vývoje výroby protijedů, zároveň mapovat chování jedovatých živočichů, aby se mnohdy předešlo těmto smrtelným incidentům. Možná ubude lhostejnosti, povrchnosti a apatie velkých farmaceutických koncernů v tematice snadné výroby, distribuce a aplikace nejen hadích protijedů v rozvojovém světě.

Václav Kovalčík, Zlín

Stínové fasády

19. července 2018 v 9:48 | Václav Kovalčík
Květinové parády zobrazují fasády, světel, stínů letní zdi. Plátna rostlin, listí šum, projeví se malíř, dům, jenž mění dílo v moment, čas.

Chameleón jemenský

18. července 2018 v 23:32 | Václav Kovalčík
Zelená se chameleón, chameleón jemenský, který mává pacičkama, uchopuje symbol, řeč, láká totiž samičku, kreslí vzdušnou kytičku, chameleón jemenský, jenž se druží, chápe ocas, v lásku věří hodný plaz.

Zonosaurus quadrilineatus

18. července 2018 v 23:28 | Václav Kovalčík
Čeká na skvělou a milou domácnost Zonosaurus nádherný, který leží na partnerce, totiž oba čekají na hodného pána, jehož vášeň tvoří chov exotických ještěrů. Mají se rádi báječní tvorové, neboť lásku, věrnost, spolu nosí před světem, jenž bajkou jest.

Lilie

16. července 2018 v 4:10 | Václav Kovalčík
S horkým létem lilie zahrádka má ožije. Záhon zdobí vonné květy, metafora, dávné světy, které dneska mrkají na pozemském okraji, i když vpravdě množeny, v centrech dění šlechtěny, lilie mé, půvab září estetikou na oltáři, šíří ohlas sváteční.

Limonka

16. července 2018 v 2:32 | Václav Kovalčík
Limonádu připomíná limonky ten žlutý květ, jenž si hraje na varhany v detailech zde píšťal svět. Na letní zemi rostoucí jmění sopečných zlaťáků, aktiva limonky, bohatý můj domov, náš.

Kvetoucí gazánie

16. července 2018 v 0:10 | Václav Kovalčík
Barevné koláče, letničkové žití,
pestré světy, kvítí,
gazánií záhon,
truhlík, lem, předvádí se letní sen,
jehož žhavé planety
pějí lásky sonety,
nádherně se, dobře, mají, gazánie neutají
nový život, vesmír, módu,
vzácný život, zrod i třesk.

Dracény

13. července 2018 v 1:52 | Václav Kovalčík
Listí z kmínků vyvěrá, dracény zde v domácnosti u okenní záclony nehrozí nám pohromy.

Zelené a pruhované dracény mé pěstované interiér, pokoj díků, rozmanitost okamžiků, když si slunce zahraje na tropické světlo, stín.

Dračinka

12. července 2018 v 6:20 | Václav Kovalčík
Dračinka má, domov, štěstí, připomíná palmu v dešti, připomíná, ladící, fialovou hvězdici, pokoj zdobí, klid a mír exotikou tmavý vír, fialové listí, listí, dračinka Zem jistí, čistí, tropům pěje božskou ódu, těší se vždy na pohodu, dračinka má, půvab můj.

Současné vzdělávání je znehodnoceno!

9. července 2018 v 23:53 | Václav Kovalčík
Aféry kolem akademických titulů a státních maturit z našeho vzdělávacího systému dělají znehodnocený paskvil, což poškozuje studující, vyučující a náš stát. To všechno vzniklo z chybného přesvědčení, že řemeslo a učební obor smrdí, tak se mnoho lidí hrnulo na maturitní obory jen z důvodu získání perspektivního povolání, ale pak došlo k masové kumulaci, a tak se stala i maturita devalvovaným (znehodnoceným) stupněm vzdělání, když připočítáme podvody a nešvary vzdělávacího systému.

Taktéž se akademické tituly potýkají s devalvací (znehodnocením). Celkově je znehodnoceno: bez kvalifikace, s řemeslem, s maturitou, s akademickým titulem, právě ty příslušné diplomy v dnešní době mohou absolventi devalvovaného vzdělávacího systému "rovnou spálit!"

Již uvedený stav našeho školství v rozkladu nás vůbec netěší, neboť nezbývá nic jiného než stále přihlížet expandujícímu marasmu. Ideální by bylo se nepovyšovat, ani neponižovat ve vzdělávací a pracovní sféře. Školství by mělo být motivováno pro šťastný život a prosperující stát, též musí být spravedlivé.

Nejedná se o plané řeči, ale dokonalosti mistra, který zodpovědně vzdělává své žáky k dokonalosti. Možnost vybrat si obor k obrazu a talentu svému by měla být samozřejmostí. Základní školství musí naučit žáka - podle J. A. Komenského, číst, psát počítat, čestným a poctivým být.

To střední by mělo rozvíjet hlubší chápání humanitní a přírodovědecké, vysoké (univerzitní) pak ještě hlubší chápání humanitní a přírodovědecké, což se rovná konkrétnímu směru. Učební obor, případně maturitní, univerzitní by měl místo hyper-přehnaného biflování zajistit výrazný díl praxe v daném oboru.

A teď bych se chtěl vyjádřit k těm státním maturitám, které je třeba reformovat. Měly by obsahovat většinu praktických "potřebných" úloh ze života, maturanti by si vybrali cizí jazyk, anebo matematiku. Z českého jazyka by psali opět praktické "potřebné" úlohy + slohovou práci na zadané téma.

Ústní zkouška by byla ze stanovených předmětů a zvolených předmětů. Zkoušky ústní a písemné by hodnotili přísedící z daného kraje, slohovou práci vyučující z českého jazyka dané střední školy.

U oborových středních škol, učilišť, konzervatoří by maturita byla přizpůsobena vzdělávacímu směru. Možný by byl i učební směr zakončený praktickou učební zkouškou, kde by se počítalo ihned s nástupem do zaměstnání.

Často se setkáváme s národním problémem českých podprůměrných mezd v Evropské unii, který je třeba uměle vyřešit a narovnat do evropské výše, aby to naše vzdělávání nebylo již devalvováno (znehodnocené), ale abychom byli hrdí na svou vzkvétající zemi i vlastní životy - individuálně i společně.

Václav Kovalčík, Zlín

Je třeba pořádek, bezpečí a všeobecná dostupnost informačních technologií

9. července 2018 v 20:58 | Václav Kovalčík
Nejprve nám různé programy inzerují virtuálně, že jsou prý zcela zadarmo, ale jakmile si je spustíme, tak vyžadují dokoupení dalších licencí, aby mohly fungovat stoprocentně. To, že jsou "automatické věci" za nekřesťanské poplatky, svědčí o nekalé a podvodné činnosti softwarových společností ve světě. Totéž se týká i antivirových společností, dále balíčku Microsoft Office - i potřebný Word není jen tak dostupný zdarma, ale za neetické poplatky.

Na druhé straně se potýkáme s kriminální hrozbou počítačových virů a infekcí. Kdyby tomu nebylo, žilo by se nám lépe, mohli bychom pokojně reálně a virtuálně vytvářet hodnoty, jenže někdo musí vydělat peníze na potenciálních hrozbách a katastrofách! Zločinci, kteří záměrně šíří virové počítačové infekce, nejsou vůbec trestáni, proto systém trpí přítomností reálné a virtuální kriminality. Na to doplácíme úplně všichni, když máme počítač a internet, neboť o pocitu bezpečí si můžeme v tomhle hnusně nastaveném systému nechat jen zdát.

Co bych však doporučil pro řešení této nezáviděníhodné situace, vlastně situací všech zemí, všech domácností, firem, úřadů a vzdělávacích institucí?

Jsem toho populárně-nepopulárního názoru, a to zákonem "zestátnit" všechny potřebné softwary a programy, vlastně "pozemštit," abychom se zbavili virtuálního chaosu kolem často nesmyslných výší cen. Zároveň by muselo dojít ke stanovení a domluvě jasných, etických a přehledných cen dodavatelů, nesměl by zároveň existovat chaos a "nesmyslné množení cen." Jsem přesvědčen, že do informačních technologií musí být vnesen pořádek, bezpečí a všeobecná dostupnost.

Václav Kovalčík, Zlín