Červen 2018

Nukleová sci-fi

28. června 2018 v 7:48 | Václav Kovalčík
Nukleová sci-fi: Václav Kovalčík, Zlín

Existence možných alternativních nukleových kyselin genetických informací ve vesmíru, alternativních forem života, které fungují podobně, ale jsou korálkovitě, řetězcovitě v jiném vydání, a to záměnou prvků a struktur ve sloučenině genetické informace odlišné od pozemských genetických a životních struktur. Toť cesta k dalším mimozemským životům, které mohou mít v sobě jinou formu, jiný zapis genetické informace, a proto genetika není vědou uzavřenou...

Bodové teze nejen výtvarného umění 2

28. června 2018 v 5:31 | Václav Kovalčík
Bodové teze nejen výtvarného umění 2: Václav Kovalčík, Zlín

Ne všechny body (částice) jsou krásné z hlediska přírodní estetiky, i když celek tvoří někdy krásno, někdy škaredno.

Ne všechny body (částice) jsou neutrální z hlediska přírodní estetiky, i když celek tvoří někdy krásno, někdy škaredno.

Ne všechny body (částice) jsou škaredé z hlediska přírodní estetiky, i když celek tvoří někdy krásno, někdy škaredno.

A tak celý svět = statika a dynamika krásna a škaredna, i když neutralita jest tenkou hraniční čárou nejen v oblasti výtvarného umění...

A tak počáteční detail může být krásný, neutrální, anebo škaredý, může tvořit krásno a škaredno, i když neutralita jest tenkou hraniční čárou nejen v oblasti výtvarného umění...

Je výtvarný obraz všech vesmírů a nadvesmírů celkově krásný, anebo škaredý?

Bodové teze nejen výtvarného umění

28. června 2018 v 4:31 | Václav Kovalčík
Bodové teze nejen výtvarného umění: Václav Kovalčík, Zlín

Všechny body (částice) jsou krásné z hlediska přírodní estetiky, i když tvoří někdy krásno, někdy škaredno.

Všechny body (částice) jsou neutrální z hlediska přírodní estetiky, i když tvoří někdy krásno, někdy škaredno.

Všechny body (částice) jsou škaredé z hlediska přírodní estetiky, i když tvoří někdy krásno, někdy škaredno.

A tak celý svět = statika a dynamika krásna a škaredna, i když neutralita jest tenkou hraniční čárou nejen v oblasti výtvarného umění...

O estetice nejen výtvarného díla

28. června 2018 v 2:38 | Václav Kovalčík
O estetice nejen výtvarného díla: Václav Kovalčík, Zlín

Když se sjednotí hezké obrazy, tak může vzniknout celkový škaredý, anebo celkový hezký obraz...Když se sjednotí škaredé obrazy, tak může vzniknout celkový škaredý, anebo celkový hezký obraz...Když se sjednotí hezké a škaredé obrazy, tak může vzniknout celkový hezký, anebo celkový škaredý obraz...

Stále pro ideální stát i svět

25. června 2018 v 4:09 | Václav Kovalčík
Jsem v žáru, zklamání, pod tíhou kritiků, pod tíhou kritiků, kteří mi dali ban. Teď jsem v dáli, stále tvořím, nebojím se v super-máji. Jsem v žáru, zklamání, embargo kritiků ničí mou krásnou zem hnusnými komenty, pod palbou kritiků zubožen, ubíjen pozemský, tvůrčí svět, jenž hledá oporu, budoucnost, vítězství, věrný a příznivý Máj, nádherný háj, Lesopark, Lesopark, líbezný kraj.

Hadinec obecný

23. června 2018 v 15:47 | Václav Kovalčík
Ve městě převisá v sousedství s bohyškou hadinec obecný, pád modrých kvítků chráněný trny. Hadinec obecný tíží se plazí, cestičku si přímo razí k obchodnímu chodníku. Shluk hadí budoucnost radí, letní čas uvádí hadinec obecný.

Drchnička rolní

22. června 2018 v 18:57 | Václav Kovalčík
Nenápadný plevel s červenými kvítečky nám mezi dýně zavítal. Pro mě bylo vskutku těžké pořídit ten drobnohled drchničky rolní, napohled. Má stálé místo své, drchnička rolní, pokaždé již mnoho pestrých, skvělých let.

Reálné a virtuální banány doma i ve světě

20. června 2018 v 20:48 | Václav Kovalčík

Reálných banánů je v dnešních supermarketech a hypermarketech dost, ale v internetové kultuře se často setkáváme s těmi virtuálními ve formě různých blokací účtů, profilů, komentářů a názorů právě v demokratické společnosti, která je spíše diktaturou pod taktovkou Evropské unie. Banánů a banů přímo nadprodukce, poznamenaných lidských osudů též, jen je třeba o to víc přitvrdit, aby tržní hospodářství mohlo nadále existovat. Dost se občané České republiky a Evropské unie přecpali reálných a virtuálních banánů, a bude ještě hůře, až nastane všude banánová obezita. Jen neuklouznout na banánové slupce v životní sféře - to by byl vážný úraz občana, českého národa, Evropské unie i celého světa!

Václav Kovalčík, Zlín

Agama a jahody

20. června 2018 v 17:24 | Václav Kovalčík
Trochu jahůdky dobrůtky naše agamečka snědla, což je vskutku požehnání, vždyť musí jíst i stravu rostlinnou. Smíšený pokrm vždy ještěrku potěší, aby měla hody své, dle dálných tropů, nádherné.

Zelená agama

20. června 2018 v 17:23 | Václav Kovalčík
Pořád mi je doma řečeno, že naše domácnost není nafukovací, tedy si nemohu pořídit další agamu, tentokrát zelenou. Rád bych si ji koupil, neboť bych jí chtěl zajistit nádherný domov, neboť na mě mrkla očičkama a mávala pacičkama v jednom zverimexu. Jsem však přesvědčen, že by se vlezlo ještě další terárium, abych poskytl zázemí zelenému ještěrovi. Moc bych ji chtěl, ale není prý místo u nás doma, i když by se vskutku našlo. To by musel zapůsobit můj inzerát na seznamkách a sociálních sítích, abych se dobře oženil, založil vlastní rodinu a choval se svou budoucí ženou tropické ještěry.

Nestařec mexický

19. června 2018 v 10:22 | Václav Kovalčík
Vidina stáří neznamená ještě hrob, neboť je mladíkem
nestařec mexický, u něhož modré vousy v detailech uzřím jen.

Relativní stáří neznamená ještě smrt, nýbrž letní radost, díků barvy,
letničkové slunce, zrak, červen horký, dešťů hmat, květinové požehnání.

Voskovka větší

16. června 2018 v 16:37 | Václav Kovalčík
Jako z vosku květy, listy, voskovka se darem jistí, zavítala půvabem, aby dala vláhu, pohled ve skupince letniček. Jako z vosku zeleň díků odváží se, věří smutku, radosti i zemi skutků, voskovka má nádherná.

Agama vousatá

16. června 2018 v 16:35 | Václav Kovalčík
Máš tam třicet jedna stupňů, agamečko, máš tam třicet jedna stupňů, to je tak akorát pro agamu, aby úspěšně relaxovala a kvalitně žila.

Brutnák a kiwi

15. června 2018 v 18:49 | Václav Kovalčík
Celý svět vidí brutnák a kiwi, galerii zahradní. Zahrada vidí sváteční kiwi, brutnákové modré kvítky, které slunce tvoří v červnu, obraz visí, trichom zhlédnu, letní vstup, jenž vláhu dá.

Astilbe

15. června 2018 v 18:48 | Václav Kovalčík
Na hrabance rostou svíce, Astilbe má ponejvíce rožnout ohon červený. Teprve je maličká, jarní smeták, básnička, která věžky přiblíží.

Hortenzie

15. června 2018 v 18:46 | Václav Kovalčík
Červnové proměny tvoří ph, malba květů, skladba, něha. Hortenzie barvy hledá, obraz jarní, čáry, věda, na plátně se probudí. Červnové ozvěny, zahradní kantáty, přírodní kaskády, letní čas blíž.

Denivky

15. června 2018 v 18:45 | Václav Kovalčík
Červnové denivky malebné zářivky v houští se pouští do jarní sféry. Ve vinném porostu oranžové květy plují, v džungli růstem zeleň bují, exotikou pobaví, do léta se rozžhaví, denivky nádherné.

Čekanka obecná

14. června 2018 v 9:49 | Václav Kovalčík
Laguna, moře, čekanky modř na svahu u cesty. Vítám já talířky uměním zdobit mou nádhernou zem. I plevel může moudrost mít, měsíc červen políbit, aby šířil jarní zvěsti vždy s květenou budoucnosti.

Nenávidím pohřby!

13. června 2018 v 16:21 | Václav Kovalčík
Nenávidím pohřby, nenávidím umírání, nenávidím utrpení mých bližních, ani vlastní pohřby, umírání, utrpení nenávidím. Nenávidím přetvářky, tu tragickou a trapnou komedii pozůstalých, kteří lidem ubližují, nechci žádný pohřeb jen rozprášit v náruči nádherné přírody. Ten věčný život, zdá se mi, někdo ovlivní...

Lesní houby

10. června 2018 v 20:23 | Václav Kovalčík
Hloubky lesů v houštinách plodí houby v rodinách, lesní houby, obraz můj, v malování pokračuj. Lesní houby s rozumem, smaženici plánujem, lesní dary žehná zem.