Březen 2018

Calceolaria pantoflíček

31. března 2018 v 0:55 | Václav Kovalčík
Pantoflíčku, botičko, Velikonoc kytičko! Pantoflíčku, pusinko, nastavuješ barev tvář! Koupil jsem já rostliny, žluté květy bez viny, koupil jsem též oranžové, nechť se daří delší dnové v jarním duchu písně nové.

Vánoční kaktusy

30. března 2018 v 0:18 | Václav Kovalčík
Bylo mi líto Vánočních kaktusů v jednom obchodě, tak jsem je koupil, přesadil v pohodě do lepší hlíny. Zázračně kvetou, a budou mi kvést, o svátcích Vzkříšení novinu radostnou v obydlí nést.

Velký Pátek dnes

29. března 2018 v 21:39 | Václav Kovalčík
Dnešní mocní by rovnou křižovali ve velkém nepohodlné národy, skupiny a jednotlivce. Dnešní Evropská unie by zbaběle pohřbila i to křesťanství viz ulice zavalené drogami a zločinem, neboť opakující se historie nás nutí znovu trpět jak Kristus o Velkém Pátku!

Velikonoční nostalgie

29. března 2018 v 19:34 | Václav Kovalčík
Sněženky, irisy, krokusy a talovíny šťastně kvetou,
a ještě pokvetou, k obrazu jarnímu, svátečnímu.

Nastává však kontrast přírodních radostí vůči smutku mému, životnímu,
když pošlapána svátost jest, zejména ta manželská, v dnešní době nehezké!

Eranthis cilicica

26. března 2018 v 14:59 | Václav Kovalčík
Postupně kvítky žluté se objeví, když jarní čas zažene mrazivou zimu zlou, ukrutnou, předlouhou, nemilou. Eranthis zvěstuje báječnou dobu snů jak hvězdy vesmíru svítící v plejádách.

Báseň hyper-moderní

26. března 2018 v 2:45 | Václav Kovalčík
Anotace: Zašifrovaná báseň...

m.r.d.a.p.r.d.(a).v.e.c.i.c.k.o.k.r.i.t.i.k.v.k.r.i.z.i.t.o.t.a.l.
p.r.d.a.c.e.k.v.n.i.z.h.o.n.i.c.a.s!

m.r.d.a.p.r.c.(a).k.r.i.t.i.k.g.r.c.(a)!

Irisy

25. března 2018 v 21:14 | Václav Kovalčík
Irisy žluté, irisy barvité, jarní sen malují cibulky zakryté zahradní zemí.
Irisy žluté, irisy barvité - kvetoucí neskrytě v rašícím vidu ráj!

Kvetoucí krokusy

25. března 2018 v 21:13 | Václav Kovalčík
V jarních barvách, tóny živá, krokusová zem.
Zatím jenom oranžová, zatím jenom žlutá,
hle, ostatní příští vid,
krokusy zde chtějí žít,
dílo tvůrčí velebit!

Surrealismus sněženek

19. března 2018 v 16:19 | Václav Kovalčík
Sněženky to zranilo, když udeřil krutý mráz po příjemném mezidobí, jež se jaru podobá. Sněženky splasknuté zastavil náhle zimní čas táhle.

Zkažený ten hoven svět

14. března 2018 v 16:22 | Václav Kovalčík
Výkaly a zvratky lidí uklízečka denně vidí v záchodových mísách smrad. Odmítá čistit zkažený ten hoven svět!

Postní doba březnová

6. března 2018 v 14:11 | Václav Kovalčík
Postní doba březnová nese znění, tvůrčí song, postní doba mrazivá zimu ještě znamená, postní doba hraje do věčného ráje...

Andrej Babiš dělá z občanů ČR hlupáky!

6. března 2018 v 2:58 | Václav Kovalčík
Jednou ANO slíbí politickou podporu KSČM, co se týče GIBS ohledně zvolení Zdeňka Ondráčka, poté na nátlak pochybných a destruktivních pseudo-uskupení najednou couvne, udělá spekulativní zpátečku, která se hodí nejspíš pro byznys Andreje Babiše a dělání hlupáků z občanů ČR.

Dost si Andrej Babiš nahrabal na lidském neštěstí, zármutku a utrpení, jeho systém likviduje živnostníky, jeho systém kráčí přes mrtvoly v ekonomice, životním prostředí a kultuře.

On může být třeba stokrát trestně stíhaný za dotační podvod, ale svoji beztrestnost si zajistí děláním hlupáků z občanů ČR!

On si může třeba stokrát koupit spravedlnost, objednat, anebo neobjednat trestní stíhání, kupovat si občany České republiky, brát KSČM hlasy, podporovat pochybný systém Evropské unie, likvidovat lidské osudy atd.

Má k tomu mamon spojený s mocí, také tzv. demokratický blok není vůbec svatý, vždyť post-sametový systém uvrhl naši zemi do utrpení, otroctví a beznaděje!

Babiš, i když je trestně stíhaný premiér v demisi, se v zákulisí chechtá ubohým občanům České republiky, kteří mu bohužel naletěli na koblihy!

Václav Kovalčík

Záhadná premiantka: napsal Václav Kovalčík, Zlín

4. března 2018 v 2:37 | Václav Kovalčík
Stále a všude, na všech gymnáziích v České republice, je vidět pěkná, chytrá a skromná premiantka, která báječně ovládá matematiku a další přírodní vědy. Bez problémů, tiše, přátelsky k profesorům a spolužákům postupuje postupně až do maturitního ročníku, ale v době zkoušek se neznámým způsobem ocitá v sextě. Právě v sextě aktuálně probírají v detailech Babičku Boženy Němcové. Všechno a všude pěkná blondýnka zvládá, ale z maturitních ročníků se automaticky vrátí do těch nižších, vždyť je všude na fotkách stejná, chytrá a krásná, neboť již vůbec nestárne, i když je stále člověkem, zároveň tichou legendou. Možná zde fungují okolnosti klasických a kybernetických (virtuálních) genů, možná je už naše lidství záměrně vtaženo do nekonečné a opakující se počítačové (virtuální) hry a spirály.

Ještěr

2. března 2018 v 3:30 | Václav Kovalčík
Raději mít hlavu, obličej, tvář ještěří, abych žil, tvořil, pomáhal v konstelaci s leguánem, baziliškem, agamou a dalšími vděčnými tvory. Raději mít srdce, rozum, myšlenky ještěří pro Zemi líbeznou moudrost mi uvěří.