Únor 2018

I v domácnosti se může rýsovat zajímavá foto-architektura

28. února 2018 v 20:41 | Václav Kovalčík
Když jsem vešel ve večerních hodinách do kuchyně, spatřil jsem odložené nádobí, zároveň se vytvořily architektonické stíny na stěně u dřezu.

Ty jsem mnohokrát zkoušel fotit, abych vystihnul ten pravý okamžik a náladu moderní architektury ve světě.

Fotky jsem uložil a upravil ve svém chytrém mobilu, abych se přiblížil novodobým uměleckým směrům dle motivů vlastní fantazie kolem pozemské moderní civilizace a kultury.

A tak nám budoucnost každého z nás nabízí to skvělé obdarování třeba v obyčejné domácnosti baťovského půldomku ve Zlíně.

Václav Kovalčík, Zlín

Svatý Grál hadích jedů

28. února 2018 v 4:09 | Václav Kovalčík
Svatý Grál hadích jedů vidím mlhavě, i když mi svítá toulavě. Jak asi působí škála jedů různých hadů vzájemně? Snad univerzální protijed Svatý Grál ten vědecký!

Uštknutí

22. února 2018 v 16:44 | Václav Kovalčík
Uštknul-li tě smrtelně jedovatý had,
tak se o tebe budou starat všichni plazi v životě posmrtném,
budou tvými věrnými přáteli, vždyť inspiraci nacházím
v pohádkách o zaslíbených rájích a věčných domovech.

Rok 2118

17. února 2018 v 23:53 | Václav Kovalčík
Tak slibné a nadějné, když možnosti se umoudří,
v mrakodrapech mimozemské architektury plno rostlin vskutku jest.

Člověk se může báječně klouzat v pantoflích svých.

Globální oteplování, zatopená pobřeží, zhoršené podmínky,
přesto kvalitní žití, a to díky super-moderním technologiím;
lidé mají krásný piknik na zelených kopcích snů.

Rok 2118 jest výzvou, nadějí a přírodou chráněnou pro lidstvo planety,
ještě nádherné to Země budoucí.

Jak je to s tou StB?

14. února 2018 v 15:16 | Václav Kovalčík
Dnešním komunistům se vyčítá i to neexistující, aby se odpoutala pozornost od novodobých politických a ekonomických "prasáren" z dílny demokratických a prozápadních stran!

Po Sametu se zlí lidé dostali do demokratických státních struktur, což znamená trvalé rozkrádání a tunelování státního majetku a přírodních zdrojů.

Tito zlí lidé jsou pevněji a pevněji přisáti k veřejnému penězovodu, současný marasmus a špatná legislativa je tedy chrání; ale běžní občané jenom přihlížejí, bojí se provést dosti potřebnou revoluci.

A proto je skartování StB seznamů na poslední chvíli jen pro vyvolené zločince, kteří převlékli kabát, a dodnes parazitují na lidském neštěstí, bídě a utrpení!

Pořád nám média vnucují, že máme vysněnou svobodu a demokracii, ale situace politická a hospodářská je mnohem totalitnější!

Václav Kovalčík

Island

13. února 2018 v 16:30 | Václav Kovalčík
Země, ledy, láva denně, popel sopek zasel sémě,
život nový z prachu dal.

Země, zeleň, pevná víra - Island tvoří malby, díla,
zde extrém pěje v mírný pás.

Všechny řeči světa

8. února 2018 v 2:20 | Václav Kovalčík
Dnes utopií možná jest umět cizí řeči nazpaměť v tom pozemském krásném světě, který stavěl velkou věž k nebesům, aj, nebesům, vesmírným to tělesům. Kolik času zabere, než se kupa mluvy, znaků probere? Ani celý život nestačí, pro jazyky jinačí, obejmout ten všechen um!

Práce pro bližní a okolí je celostátně i celosvětově zatracována!

4. února 2018 v 21:04 | Václav Kovalčík
Práce pro bližní a okolí, a ještě k tomu zadarmo, se stává v našem národě velkým problémem, neboť ji lidé považují za ponižující až zbytečnou, když se Česká republika, Evropská unie a západní svět nacházejí v marasmu, kde vítězí zejména mravní chudoba.

Být předsedajícím a členem jakékoliv dobrovolné organizace stojí nemalé úsilí, když poctiví a pracovití lidé konají svou práci zodpovědně, ale okolní svět je často nálepkuje "do užitečných hlupáků!" Zlo na tomto světě také zasadilo fámu, že uklízet a zametat zasněžený chodník je vlastně trapné a ponižující, stejně tak se starat o zahrádky a předzahrádky v rušném městě, když se krásno najednou stane obětí řádění vandalů.

A tak se nastavují v naší zemi nesmyslné priority, které ještě více prohlubují propady a úpadky v již napjaté společnosti. Být pořádným a iniciativním se v dnešní době vůbec nenosí, protože je mnohem pohodlnější nic nedělat, nadávat, systém ničit a z něho bezohledně brát!

Kam se ztratilo soukromé a veřejné poslání v našich "vyspělých" a bezstarostných končinách? Do ztracena zmizelo špatnou legislativou i špatně nastaveným žebříčkem hodnot.

Ten, kdo tvoří, uklízí, něco upravuje z vlastní iniciativy, je vlastně na odpis, dalo by se říci vystaven všeobecnému posměchu, proto je naše republika nevzhlednou skládkou odpadu, trestných činů a přestupků!

Práce pro bližní a okolí musí být národně i světově respektována a uznávána, musí být trendem 21. století a následujících etap lidské civilizace, jen tak zabráníme národnímu a světovému úpadku.

Václav Kovalčík

V konstelaci s leguánem

2. února 2018 v 14:15 | Václav Kovalčík
Nechť naše země i celý svět v konstelaci s leguánem vždy a všude jest.
Žít s ještěrem navěky - toť národů štěstí, radost, zdraví, čest.

Nechť naše země i celý svět v konstelaci s leguánem bývá,
který dobro, hojnost, blaho dává nám.

První únor

1. února 2018 v 21:34 | Václav Kovalčík
První únor, spící den, po dlouhém lednu, v nedohlednu, přece se ukázal.
Víra kroků, rychlý spád, blížící se zimy pád, hle měsíc volá, prodluž jas!
První únor, spící čas, probouzí se, krátí noc.