Květen 2017

Okrádání občanů našeho národa pokračuje, tentokrát v kapitole dědictví!

27. května 2017 v 22:38 | Václav Kovalčík
Stát posvěcováním mafiánských exekucí a okrádáním občanů České republiky zasahuje i do otázky, která se týká dědictví.

Navíc dětem a potomkům hrozí po zesnutí daného rodiče rovnou pád do nenávratné dluhové pasti a chudoby!

Dále se promítá známý fakt, že řádným občanům se manželství nevyplácí, protože tak tomu chce současná vláda, jež vůbec nemyslí na lidi!

Již mnoho lidí se kvůli špatným zákonům dostalo do těžkých finančních problémů, neboť na objednávku fungují mafiánské záměry vytunelovat nejen naší republiku, ale i majetky nás všech, dokonce hrozí, že se staneme rozvojovou zemí plnou pasivních a poslušných (zadlužených) otroků.

Prognóza často nelíbivá, dnešní národ stále pasivní, protože se bojí současné mafie mocných, bojí se všemožných ataků, problémů a nesmyslných soudních tahanic!

Nový občanský zákoník tak posiluje postavení vydřiduchů, lichvářů a vyděračů, pozici obyčejných lidí totiž oslabuje a znevýhodňuje.

Je nepřátelský vůči většině českého národa, který se nachází v nesnázích, když se vyjádřím slušně.

Dluhy a exekuce se tedy budou přenášet ze života do ostatních životů, nebude "z hlediska známé teorie reinkarnace" žádné osvícení, či vysvobození, ale věčná spirála otroctví a nesvobody!

Takovou budoucnost vůbec nechci, jedině při volbách mají občané tu možnost zvažovat své osudové rozhodnutí, když to tak nepopulárně nazvu.

A proto zrušme Nový občanský zákoník, který schválně nazývám "ovčanský," lichvářský a otrokářský, neboť komplikuje životy nás všech!

Nahraďme jej tedy jasnými, kvalitními a přehlednými zákony pro všeobecné blaho společnosti i našeho národa.

Václav Kovalčík

Kobra královská

27. května 2017 v 22:36 | Václav Kovalčík
Setkání riskantní napohled vzácné
Královská kobra syčením žasne!

Útočit může jen
raději netouží
neb střádá si prudký jed
na horší chvíle zlé kritické

Nedrážděte - nedrážděte
nádherný majestát mocného hada!

Vždy moudrá rada
z dalekých tropů putuje k nám

Overstudented

11. května 2017 v 20:29 | Václav Kovalčík
It disturbs me when people stay in stress and pressure of a corrupted state
in which the overstudented situation reigns and rules!!!
The holy report only says overstudented
overstudented over... over... full and power!!!
It reminds me an overcrowded way to a concentration camp to a concentration camp = overstudented system
overstudented land
overstudented hell which means one total misery!!!

Dneska zavřeno, leguán sám!

9. května 2017 v 21:28 | Václav Kovalčík
Anotace: Báseň ve formě zpovědi ještě z Prvního Máje 2017...

Dneska zavřeno, leguán sám!
První Máj,
jenž smutek letos znamená,
i když slunce dívá se na osluněný dav!!
Tak se aspoň bav, světe můj lhostejný,
když jsi mě odepsal!!!

Opačné extrémy v dětském světě

9. května 2017 v 19:31 | Václav Kovalčík
Tenhle svět provázejí oba extrémy od nešťastného dětství až po to nejšťastnější, od extrémní chudoby až po extrémní bohatství, což nasvědčuje, že uvedená problematika není stoprocentně objasněna, vždyť "špička ledovce" hovoří za všechny.

Jsou děti týrané, jejichž osudy jsou dlouhodobě neznámé, teprve vyjdou na povrch, až už je pozdě. Jsou záměrně utajovány a ututlávány, aby se občanská společnost o tom nedozvěděla. Fyzické a psychické týrání na adresu dětí tak podkopává nevinné lidské životy v současnosti i budoucnosti!

Pak tu máme opačný extrém, a ten spočívá v přílišném rozmazlování a přepychu, což často odnášejí okolní obyčejní lidé, kteří jsou mnohdy ohrožováni touhle skupinou nezvladatelných. Pokud by měl být aplikován známý výchovný prostředek, anebo napomenutí, tak by nás obvinila Evropská unie z potlačování lidských práv a práv dětí!

Společnost 21. století to nemá vůbec lehké, když existují oba extrémy v dětském světě: totální otroctví až totální blahobyt. Oba extrémy tak hodnotím jako nebezpečné a nevyhovující pro občanskou společnost nejen v našem národě, ale i ve světě.

Na závěr bych chtěl říci, že je třeba pomoci týraným, zneužívaným a zotročovaným dětem, aby se tyhle nebezpečné praktiky ve společnosti neopakovaly. Nechť společnost, Evropská unie i náš stát řeší opravdové problémy, které nás velmi trápí a sužují. Zatím se děje úplný opak v mezilidských vztazích a občanském soužití doma i ve světě.

Václav Kovalčík

Jarní čas otrávených tváří...

8. května 2017 v 15:02 | Václav Kovalčík
Jest jarní čas otrávených tváří
které zlobou pouze prudí na současný nevděk stav!!!

...lidé se mračí - budoucnost kráčí do spárů marasmu
jenž vysává elán život touhu sen dennodenní den!!!

...jedovatý pokrm chléb lhostejností oplývá
píseň žalu šířící se nešťastnými davy svými!!!

...apatie praví: zakopej se člověče pasivitou úmornou
ve světě zoufalých vítej spirálo!!!

Květnový leguán

7. května 2017 v 15:01 | Václav Kovalčík
živý a čilý leguán leguán v měsíci Máji
reaguje nastokrát moudrý ještěr tropů drak s elánem jarních dnů...

hlavičkou hýbe v přátelském duchu s radostí báječnou
když k němu zavítám...

živý a čilý leguán leguán v měsíci Máji
vůbec se nebojí milovat bližní své poznávat okolí poznávat svět...

Dnes světská hudba, zítra duchovní!

6. května 2017 v 17:22 | Václav Kovalčík
Dlouhodobě pozoruji "temná mračna" v otázce autorských práv a sporů nejen v populární hudbě. A tak si říkám - dnes světská hudba, zítra třeba duchovní na bezcitném talíři všemožných soudních tahanic!

S notami, akordy a dalšími kombinacemi existuje zdánlivě až skutečně omezený prostor, kdy se jednotliví autoři a skladatelé mohou vzájemně překrývat svou tvorbou v různých částech a etapách hudebních kompozic.

V dávných dobách to snad nikdo neřešil, neboť se umělci vzájemně inspirovali, většinou respektovali, také z toho původního, co měli k dispozici.

Nikdo je totiž nepranýřoval za prohřešky proti autorským právům. Přejímali a plně využívali tóny, akordy, inspirovali se harmonií, vlastními zážitky a postřehy, či veřejnými dojmy.

Dneska by tito tvůrčí a vnímaví lidé skončili velmi špatně v legislativním a legitimním chaosu, totalitě a anarchii, neboť by byli obviněni z plagiátorství. Pohleďme, jak jsou internetové zprávy a údaje zahlceny nepříjemnými kauzami světových umělců. Cokoliv se totiž dá záměrně ušít na "nepohodlnou konkurenci" a osvětu!

Obávám se, že duchovní hudba může být zasažena a pravidelně zasahována těmito závistivými nesmysly a pletichami ze strany pochybných individuí, která nemají co na práci.

Často se však v téhle křehké tematice může šlápnout vedle ve formě politických a soudních procesů! Znova podotýkám, že se kombinace melodií, znělek, tónů a akordů mohou i nemusejí "krýt," že se zároveň mohou a nemusejí inspirovat, a proto s jistým historickým vývojem sledujeme návaznost a předávání odkazů a pokladů našich předků i současných tvůrců.

Již zmíněný článek není výkřikem do prázdnoty, ale upozornění na "Damoklův meč" bezohlednosti, která může kdykoliv propuknout a zlikvidovat "nepohodlné."

Přesto nehájím nekalé úmysly a činy, jenže padají tresty na nevinné lidi, či kapely zejména ve světském světě populární muziky.

A proto bych si nepřál politické a soudní procesy na adresu duchovní hudby, vždyť vím, že má počátek (inspiraci) od samého Boha. Poctiví a nadšení tvůrci duchovní hudby musejí držet při sobě, zároveň se dle mého názoru mohou vzájemně inspirovat a ovlivňovat tvorbou, vždyť dějiny lidstva této Země a vesmíru jsou od toho, aby se vyvíjely správným směrem ve formě lásky, vloh a kvalitních mezilidských vztahů.

Již mnohé skladby se vlastně "opakují" v různých provedeních, již mnohé skladby nalézají své tvůrčí alternativy a všemožná experimentální vyjádření.

Nechtějme tedy lynče a "pálení čarodějnic" ve světě umění na adresu "nepohodlných" lidí - to by byl konec, doslovný pohřeb veškerého budoucího umění!

Vnímejme tak náš společný svět inspirací okolním děním i vlastního nitra, a tak svobodně tvořme, vložme svého tvůrčího ducha do zdařilého výsledku, jenž učiní duchovní a světskou hudbu dostupnou a populární širému světu.

Václav Kovalčík