Červenec 2016

Oběd s leguánem

31. července 2016 v 16:05 | Václav Kovalčík
Dopadl skvěle - tvářil se vřele
přemoudrý ještěr tropický drak

Hlavičkou kýval - na mě se díval
vždyť jsem přítel živých tvorů
v exotické scéně snů

Leguán aj leguán
na bližní se vpravdě těší- očička má zvídavá

Jednou se hýbe - podruhé zastaví
půvabné zvířátko společnost vytváří
navýsost báječnou

Můj zánikový sen

22. července 2016 v 20:22 | Václav Kovalčík
Projíždím krásné centrum jednoho českého městečka. Mám k dispozici ten nejlehčí automobil na alternativní zdroj, který v ulicích před lidskými zraky zrychluje. Později zjišťuji, že tato efektivní jízda má na sociálních sítích největší sledovanost.

Postupem času přijíždím na chalupu, abych si odpočinul od svého konání. Moje matka mi připravila zmrzlinový pohár, pejsek se raduje z mé přítomnosti. Přátelé se spolu baví, začíná zapadat večerní slunce.

Na silnici před chaloupkou spatřím stopy krve neznámého původu. Lidé, kteří tudy procházejí, jsou vražedně řezáni neznámou motorovou silou!

Je noc, a já odjíždím na společné zasedání občanů a politiků. Nesu s sebou důležité svědectví a informace. Část národa se shromažďuje v jednom vyhlášeném penzionu. Zde probíráme nešťastnou situaci. Také já, jako akademik a vědec, budu mít jistě slovo. A proto usednu do zasedací fronty řečníků. Moc toho předchozí kandidáti nenamluvili. Dostávám se tedy ihned na řadu.

Začínám svůj projev, kde se snažím odhalit, co je krvavý a bestiální (silniční) přízrak zač. Jedna vědkyně mi oponuje - ukazuje mi krysí krev a chlupy, ale já se nedám.

Postupem času lidem sděluji, že se nejspíš jedná o záhadu mimozemského původu, jež nemá nic společného se současným světem. Mluvím, mluvím, ale čím dál víc se kolem mě "zatahují mračna."

Najednou jsem obklopen převlečenými americkými federály! Právě ti mě dostávají do úzkého kruhu, brání mi v dalším projevu! Násilně mě drží u zdi, do těla mi píchají narkotikum mimozemského původu, aby mě navždy před přítomným davem umlčeli!

Václav Kovalčík

Tropické ovoce

21. července 2016 v 16:40 | Václav Kovalčík
Hledám tropické ovoce ještě tropičtější
ale budu muset počkat na Vánoce
až se život promění ve svátečním duchu

Tak rád bych vyzkoušel něco vzácného
co není v našich končinách zrovna aktuální

Tropické ovoce ještě tropičtější
ohlasy mívá alespoň u mě vždy a napořád

Můj zpátečnický sen

16. července 2016 v 9:53 | Václav Kovalčík
Navštěvuji pravidelně jedno gymnázium, kde je kladen důraz na přírodní vědy. Sedím se svým spolužákem v jedné lavici. Už nám lezou krkem všemožné matematické a fyzikální vzorce, které se musíme dennodenně učit nazpaměť! Ve večerních hodinách navštěvuji jeho bydliště, abychom společně promysleli strategii, jak dál v tomhle "povedeném" školství.

V tu chvíli se mi vybavují okamžiky mého narození, v myšlenkách stojím u sebe, ale nemohu cestovat do minulosti, protože na to nejsem vybaven. Snažím se dostat na začátek svého života, snažím se změnit svůj osud k lepšímu, ale prakticky to zatím nejde!

Nějaké vzorce bych potřeboval, ale důležitá je též praxe našeho konání. Tak rád bych se dočkal cestování časem. Tak rád bych napravil některé své chyby a omyly ve vlastní minulosti! Kdo by též nechtěl?!

Václav Kovalčík

Proti terorismu ve světě

15. července 2016 v 21:59 | Václav Kovalčík
Evropa postupem času zažívá agresi, která se podobá Mnichovu aneb zničení soběstačného a suverénního Československa. Řeč je tedy o teroristickém útoku ve francouzské Nice, což znamená další nástup období temna pro celou Evropskou unii, jež si neuvědomuje svoji hloupou a naivní politiku!

Dle mého názoru na řešení migrace nepomůžou předepsané kvóty pro každý stát, tady pomůže jedině nasazení armády a policie na ochranu většinové společnosti evropských národních států. Stejně tak se musejí přísně hlídat hranice a pohraničí.

Dále je třeba zpřísnit výrazným dílem legislativy evropských států, aby se významně podpořily jejich tradice a pilíře. Nelze se neustále podřizovat agresivním islamistům. Právě pokračující terorismus je skutečnou hrozbou ze strany radikálních islamistů, kteří si již neváží evropské demokracie, ale zneužívají své právo menšiny!

Kolik bomb a teroristických útoků musí být, aby se evropské národy vzpamatovaly a začaly konečně jednat proti islámskému fanatismu? Proevropských politiků se to ani nedotkne - ti se mohou díky svým vysokým příjmům schovat do luxusních úkrytů a bunkrů! Zase to odnesou obyčejní lidé, a bude hůř, pokud nebudeme hlasitě a intenzivně podporovat národní tradice, vlastní sebeurčení a suverenitu!

Vážení občané pokojného světa, nesmíme se nechat zastrašit islámským fanatismem. Musíme bojovat za svá práva v našich domovech. Nesmíme si nechávat diktovat nesnesitelné podmínky ze strany Evropské unie. Kvóty přerozdělování uprchlíků nejsou řešením, nýbrž sebevraždou evropských států! Třeba se sjednotit v národním a mezinárodním spektru proti novodobé totalitní hrozbě 21. století, jíž je mnohem nebezpečnější islámský terorismus.

Václav Kovalčík

Můj opičí sen

11. července 2016 v 20:09 | Václav Kovalčík
Ocitám se v hrozné a divné době. Ve společnosti jsou pokusně chovány opice. Jsem tedy členem hnutí za práva těchto tvorů. Zrovna se bavím se svými kumpány, vypili jsme mnoho nápojů - naše zábava znamená jedině vyprodáno!

Černé opice se pohybují v jednom bílém domě. Ze zvědavosti nastavuji svou ruku do okna. Náhle cítím kousnutí do prstů, myslím, že jsem o ně přišel, ale naštěstí se nic nestalo, přesto se mění mínění dokonce i ochránců přírody.

I oni uznávají, že světu hrozí nebezpečí ze strany obrovských černých opic, které se chystají ovládnout planetu Zemi. Nastává válka - boj o pouhé přežití!

Václav Kovalčík

Můj operní sen

11. července 2016 v 20:09 | Václav Kovalčík
Ocitám se na dosti vysokém jevišti, které se z neznámého důvodu pohybuje a hroutí. Mám před diváky vystupovat, ale vůbec neznám text. Jsem tedy na řadě, a tak improvizuji slovem i zpěvem. Publikum je nadšené, spoluherci v šoku, ale přesto se daří udržet operní děj.

Jeviště se opět hýbe, připomíná vlnité moře, které se v tropickém duchu bouří a bouří. Právě sejmulo operní děj, a tak po hbitém rámusu nastalo hrobové ticho.

Václav Kovalčík

Malá účast

10. července 2016 v 10:35 | Václav Kovalčík
Malá účast - malá účast aneb totální nezájem tradice vzpomenout!

Malá účast - malá účast aneb smutný žal nad obrovským zklamáním!
Předkové pláčou - jen my na ně zvysoka kašlem
a bude hůř v národě Husově!

Sejde se lidí pár opravdu věrných a poctivých
Kéž bych se dočkal účasti velké!

Bohatství versus chudoba v našem státě!

8. července 2016 v 22:37 | Václav Kovalčík
Bohatství versus chudoba, média a zdroje se bijí proti sobě - řeč je tedy o materiální situaci občanů naší země, která se v post-sametovém období potýká s rozkrádáním, jež následně vede do obrovských dluhů!

Podle sdělovacích prostředků jsme jednou na tom skvěle, podruhé zas neblaze až pochmurně. Obrovský počet lidí bez domova a na okraji chudoby jest v naší vlasti, jež trpí špatným politickým a ekonomickým vedením!

Na druhé straně je menší procento velmi bohatých, což znamená, že se nůžky mezi bohatstvím a chudobou prudce rozevírají v našich končinách. Soudného člověka naštvou vysoké preference politických stran (dle průzkumů), které to dovádí až do samotného státního bankrotu, i když je v "éteru" zakázáno o tom mluvit a psát, aby nás mocní jednoho dne "nepokousali!"

Hlavně že na ekonomické migranty peníze jsou, ale na chudé rodiny většinové společnosti peníze nejsou! Přitom mediální preference na objednávku melou dál svou zhoubnou píseň! Jsem toho názoru, že se musí kompletně změnit politická situace k lepšímu, aby se zabránilo "věčnému" tyranizování majoritní společnosti!

Jsme v demokracii, ale současná demokracie funguje jen pro vyvolené! Existuje dvojí metr práva a spravedlnosti, což pokládám za velmi špatné! Současný režim by se měl stydět za obrovská procenta chudých a zubožených lidí!

Často čtu o tom, jak fungoval socialismus před listopadem 1989. Právě zde bylo nájemné mnohem snesitelnější, navíc si lidé mohli pořídit své vlastní bydlení za výhodnou (důstojnou) státní půjčku. Vodné a poplatky za energie cenově nízké, stejně tak výlety za kulturou apod. Mzdy zas přijatelné v poměru k domácím výdajům.

Dnes je situace opačná - nevinní lidé končívají na ulici, exekutoři řádí ve velkém, bydlení je předražené, stejně tak poplatky za vodu a energie! Již to není ten "nenáviděný" socialismus, ale krutý mnohdy "obdivovaný" kapitalismus, jenž drancuje ve velkém!

Poučme se tedy z dějin, vyzdvihněme a propagujme to nejlepší, co fungovalo ve prospěch občanské společnosti. Nechtějme býti otroky narychlo postavených montoven a supermarketů. Nenechme se vykořisťovat zahraničními "zlatokopy."

Navraťme "ztracený" peněžitý tok zpátky do státního rozpočtu, aby bylo na pomoc skutečně potřebným a další rozumné investice. Nechť je vzdělání a poctivá práce za slušnou mzdu devizou našeho státu. Harmonické rodiny musejí být buňkami společnosti v našem státě.

Václav Kovalčík

Jediný podpis

4. července 2016 v 18:21 | Václav Kovalčík
Jediný podpis může znamenat totální peklo ve chřtánu ďábla!

Jediný podpis může znamenat cestu směrem do výšin,
kde peníze tečou proudem třpytivým!

Rodí se bílí koně na potkání!

Šťouchané brambory

4. července 2016 v 18:21 | Václav Kovalčík
Šťouch do jedné - šťouch do druhé
šťouchané brambory osudem pohnuté
vzájemně pojí se

Dotekem obdaří gurmánský čilý svět

Šťouch do jedné - šťouch do druhé
šťouchané brambory slepeně míchané
vytvoří chutí shluk rodinných zvyklostí

Letní tanec

4. července 2016 v 18:20 | Václav Kovalčík
Tango kláda odvážně nakládá
Jen hudbo moderní
najdi svůj mocný takt!

Tango aj tango kroky mé odvážné
tanečně oživí

Prázdninová

4. července 2016 v 18:19 | Václav Kovalčík
Tak trochu se odvázat říkají prázdniny
letní čas zvučí jen

Přírodní vstup
tajemné hup do širých světů

Jen pomni léta aj léta milá
rapidně plynoucí znenadání k nám

Tak otevři se léto nám!

4. července 2016 v 18:19 | Václav Kovalčík
V ruchu tanečního sálu totiž jsem
Užívám prázdnin den co den
navýsost obdařen

Noc přijde svatá
vždyť mnohé vím
po závěrečném vysvědčení
nastal temný stín

A tak hudba hraje starodávná
přesto se zdá moderní

Brána svátků otevřena letních časů
šťastných chvil

Romancí zvuk ten lásky hlas
zvítězí všude a to napořád

Tak otevři se léto nám!