Březen 2016

Můj podvedený sen

29. března 2016 v 13:13 | Václav Kovalčík
Naletěl jsem na seznamovací podvod! Svou lásku dosud nemám. Všude "zlatokopky, fifleny a prostitutky" bujarého a rušného velkoměsta. Pomalu to vzdávám, asi budu odsouzen být starým mládencem až do své smrti.

Náhle mi přichází emailová zpráva od mého spolužáka. Ten našel mou budoucí lásku pod nějakým ID a číselnou kombinací. Je prý hezká, inteligentní, slušná, poctivá a obětavá - prostě můj typ. Snad se jen rýsuje budoucnost šťastná a smysluplná.

Václav Kovalčík

Citát o názoru

29. března 2016 v 13:12 | Václav Kovalčík
Otevřu se vpravdě tomu názoru,
který uznám za lepší, než je ten můj.

Krocaní polévka

29. března 2016 v 13:11 | Václav Kovalčík
Je mi ho líto krocana líto
Polévka výživná dokáže své

A tak truchlím nad ztraceným životem
statného mohutného opeřeného tvora

Je mi ho líto krocana líto
Při jídle svátečním roním slzy smutek žal

Životní zkušenost

29. března 2016 v 13:10 | Václav Kovalčík
Radostná a dobrá životní zkušenost plodí chutné ovoce.
Špatná životní zkušenost plodí ovoce shnilé a zkažené.

Velikonoční svátky

27. března 2016 v 20:04 | Václav Kovalčík
Boží Syn zvítězil nad peklem zuřivým
neboť smrt porazil - nadobro porazil

Z mrtvých vstal Spasitel celého vesmíru
Vykoupil z hříchů vpravdě nás zoufalé

Nastavil tvář životní tvář
pro své věrné nejbližší
kteří se scházejí - v kostelech zpívají
sváteční mši

Hodnocení a bodování na Internetu může nejen prospět, ale i ublížit

23. března 2016 v 13:23 | Václav Kovalčík
Jak pro koho se rýsuje cesta obrovské slávy, anebo tragického úpadku. Řeč je tedy o hodnocení internetových příspěvků ve formě hvězdiček, tipů, karmy, známek, hlasů, komentářů atd.

Mnozí lidé uvedenou situaci velmi prožívají, jiní to berou jako hru jen tak pro pobavení a potěšení. Aspoň se občané nenudí, ale pak máme jednotlivce, kteří těžce nesou porážku vzniklou z nízkého, či špatného hodnocení článků, básní, fotografií, firem, společností a dalších iniciativ.

V reálném i virtuálním životě se objevují tzv. naschválníci. Právě ti mají v oblibě rozdávat špatná hodnocení "snadným terčům" internetové šikany! A tak se projevuje zdejší zlo ve formě pošlapávání morálních hodnot, dokonce dochází ke slovním urážkám na adresu zdravotně znevýhodněných lidí, kteří také píší, fotí, či jinak tvoří.

Agresivní slovní útoky dennodenně zažívají především křesťanské církve a levicoví voliči v naší zemi, jež je hospodářsky rozkradena a "navěky" zotročena pod nadvládou cizího kapitálu, jenž byl dříve náš!

Někde se stala chyba, a proto internetoví agresoři útočí formou kopání kolem sebe za každou cenu! Nemají nic jiného na práci, jen ztrpčují tvůrčím lidem život! Hanebná kritika bolí, ubližuje a znepříjemňuje atmosféru společenskou - reálnou i virtuální!

Tragedií bývá přehlížení a tolerování neetických (útočných) příspěvků redaktory daných blogových portálů. Možná jsou úplně bezmocní, možná to dělají schválně. Do duše a svědomí jim bohužel, anebo naštěstí, nevidím.

Na závěr bych chtěl občanské společnosti sdělit, aby se nenechala odradit zákeřnými a sobeckými lidmi. Je třeba svobodně žít a dýchat v míru a pokoji. Občanský pořádek musí vládnout vždycky. A proto vyzývám čtenáře, blogery a redakce, aby iniciativně usilovali o slušné a kvalitní prostředí "hmatatelné" i elektronické. Jedině tímto způsobem dosáhneme vzájemné pohody, přehledu a harmonie. Neztrpčujme si životy - zní motto 21. století.

Václav Kovalčík

Obezita dětí a mládeže je vinou současného režimu!

22. března 2016 v 20:28 | Václav Kovalčík
"Tragedie" začala zmíněným "odstraňováním" pohraničních drátů, kdy národ věřil, že se bude mít lépe, že bude pracovat za solidní mzdu, dále pak smysluplně trávit svůj volný čas atd., jenže nastalo "super-období" počítačové, internetové a tabletové, které přímo ovládá děti a mládež, distancuje od sportu, od prožití volného času v náruči přírody!

A tak si najednou média stěžují, jak to jde od desíti k pěti s většinou našeho národa! Rodiče prý nemají na své potomky čas, neboť jsou tuze vytíženi, mnohdy šikanováni svými zaměstnavateli! V dnešní době se schválně potlačuje zájem o přírodu; počítače, internet a tablety mají totiž přednost! Panuje zde lhostejnost, co se ve skutečnosti děje v reálném světě!

Neziskové organizace si stěžují, politici též. Dávají letmo najevo, že by to rádi změnili, ale dnešní doba nám říká: "Jsme v zajetí předlužených Spojených států amerických, doslova a do písmene kopírujeme jejich politiku, musíme jim otrocky sloužit z ekonomického i válečného hlediska! Naše tradice a zvyklosti opouštíme, vlastně na ně nafoukaně kašleme!"

To není normální, nemyslíte?! Jsem toho názoru, že je obezita dětí a mládeže vinou současného režimu, který kopíruje zhoubný americký kapitalismus za každou cenu! Leze mu, slušně řečeno, do zadnice!

Na seznamech jsou předražené hamburgery a další smažené potraviny, jak říkají mí rodiče: "Jedná se o plotoviny."

Na propagačních letácích vypadají mohutně, ale v reálu jsou úplně"malinké!" Přesto občané rádi napodobují život Spojených států amerických, který je vzorem i přes své vážné nedostatky v domácí i světové politice!

"Kdo nejde s touhle politikou, jde vlastně proti nám!" Tak nám to hlásá současný režim dokonce v oblasti školství. "Ten, kdo nejde s námi, je šikanován a perzekuován za své přesvědčení i odlišnost!" Politika zkrachovalých států přináší jen příkoří slušným lidem, prostřednictvím zaprodaných médií se vnucuje do každé české, moravské i slezské domácnosti!

Ztrácí se tak zájem o přírodu, příroda je "úplný šumák" pro následující generace, což je velmi smutné! Pro napravení situace je třeba důsledně a konstruktivně nastavit morální hodnoty v každodenním životě. Jak říkají klasici: "Všeho s mírou ohledně počítačů, internetu a tabletů." Právě ty by měly sloužit především ke vzdělávacímu procesu a důležité (slušné) korespondenci.

I příroda si zaslouží navštěvovat a poznávat, děti by měly svým rodičům pomáhat v domácnosti a na zahradě, k tomu navštěvovat mládežnické organizace a jiné prospěšné zájmové činnosti například ze světa hudby, cizích jazyků, výtvarného umění a sportu. Pak na veřejnosti odpadne strach z fenoménu obezity dětí a mládeže v budoucnosti.

Je třeba se vzepřít nepříznivým věcem a okolnostem. Nechť má náš stát mnohem větší zájem o budoucnost dětí a mládeže. Je třeba "veřejně i anonymně" říci ne bezohledným západním mocnářům a mocnostem. Změna k lepšímu je nezbytná pro náš stát i jeho občany.

Václav Kovalčík

Citáty o nicotě

22. března 2016 v 15:11 | Václav Kovalčík
Někdy je mnohé méně než nic.

Někdy je nic více než mnohé.

Faraoni

21. března 2016 v 17:11 | Václav Kovalčík
To jsou oni faraoni!
Lezou všude - kam se dá!

Kuchyň bývá útočištěm
koupelnička též!

Nejspíš vznikl nový národ
v domácnosti útulné
jež od zimy se distancuje!

Vnímá teplo jarní vzduch
expanzivní dělobuch!

Sváteční neděle

20. března 2016 v 10:14 | Václav Kovalčík
Tvářím se vesele - přichází neděle
Hle sváteční Boží čas
jenž odpočinek nabízí

Radost i pohodu
věnuje národu
který se těšívá na slavnost dospělých
na slavnost dětí

Uběhla neděle
Hle sváteční Boží čas
opět se navrátí
za týden znovu navštíví nás

Jen trpělivost třeba mít
s touhou život proměnit
v lásku pravdu dobro světa

Nechť zaznívá moudrá věta
vytoužených nadějí

Můj ponížený sen

16. března 2016 v 17:26 | Václav Kovalčík
Do oktávy se asi nedostanu, protože nejspíš propadám, když panuje zlá vůle mé profesorky, která si zasedla na mé osobě! Zároveň se mění místo dalšího vzdělávání v nedalekém budoucnu. Chtěl bych zjistit, kam vlastně patřím, jenže je lákavé prožít letní prázdniny v klidu, radosti - hlavně bez stresu a obav.

Blíží se jejich konec. Těsně před začátkem školního roku hledám své poslední vysvědčení, abych konečně zjistil, jestli postoupím do oktávy, anebo budu opakovat septimu, tím pádem bych byl nucen adaptovat se na nový kolektiv ve všech předmětech daného ročníku.

Je prvního září, dlouho odkládám vstávání z lože. Dosud nevím, na čem vůbec jsem, jestli postupuji do oktávy, anebo ne. Konečně vstávám z teplé postele, abych prohrabal svůj pokoj, abych našel poslední vysvědčení, abych našel pravdu pravdoucí, kterou jsem dlouhodobě odkládal. V hlavním bodě asi nedorazím na správné místo, neboť se reálně probouzím naštěstí s inženýrským titulem.

Václav Kovalčík

Epigram volných veršů

15. března 2016 v 17:15 | Václav Kovalčík
Žádná mě nechce - nebude chtít
neboť jinak uvažuji
intenzivně přemýšlím
vlastní názor v hlavě mám

Třeba to dotáhnu na prezidenta naší republiky
Nechť je zatím mojí ženou politika poctivá

Vyslancem dobra vyslancem pravdy toužím vždy být
Tak staň se vize má realitou životní

Ve světě duchů a přízraků

14. března 2016 v 20:53 | Václav Kovalčík
V reálném i duchovním světě, na tajemných místech, se setkáváme s přítomností náhodných jevů, které jsou "dílem" dobrých i zlých duchů a přízraků. Křesťanství sice hlásá, že je proti víře zahrávat si s těmito jevy.

Ty mohou být dokonce démonického charakteru, mohou dosud fyzicky a psychicky ubližovat lidem, dokonce šířit obavy, strach, či špatnou pověst opuštěných objektů!

Někde pomůže proti zlu svěcená voda, dále pak duchovní obřady. Odhalení a vysvětlení těchto záhad však poskytnou přístroje měřící "atmosférické" a energetické podmínky zkoumaného místa.

Cílem vědců a badatelů je též usmíření se zoufalými dušemi. A proto se dokumentaristé vydávají na nebezpečnou cestu, jež na první pohled přináší nudu a nulové (zanedbatelné) výsledky, dokud se neobjeví nějaký neznámý pohyb přítomné věci, který nepochází z lidské iniciativy, ale dalo by se říci "ze záhrobí." Dokumentaristé popisují své pocity a neobvyklé zážitky na zkoumaném místě.

Něco mělo svou minulost, ať už byla veselá, či smutná. Zejména tragické příběhy pokračují i po smrti, kdy patřičná duše není usmířená se svým prožitým pozemským životem. Proto se filmoví "dobrodruzi" snaží komunikovat s uvedenou "beznadějí," aby opustila a neterorizovala dané místo i jeho obyvatele.

Rodinné domy smutné minulosti, věznice, nápravná zařízení, budovy psychiatrie ve světě jsou toho důkazem! Právě zde se mnohdy děly závažné věci proti lidské důstojnosti i lidským právům, i když občanská veřejnost zastává názor, že uvedené postupy byly třeba, aby se civilizace, na první pohled, zbavila zlých kriminálníků a potížistů! Naneštěstí i po smrti přetrvávají následky lidských utrpení, ať už byla spravedlivá, anebo nespravedlivá!

Doslova a do písmene se "koupeme" mezi (ne)spravedlivým trestem a pomstou ve formách následujících událostí. Duchovní svět je mnohem rozmanitější, a proto uvedené dokumentární projekty vyžadují nesmírnou opatrnost, aby filmoví aktéři nespadli do propasti (zajetí) lstivého zla.

Václav Kovalčík

Prvotiny

11. března 2016 v 16:10 | Václav Kovalčík
Prvotiny prkotiny
jak pro koho když plodí réva

Vína dosti - do sytosti

Krásný život na obzoru
rodnou zemi obdaří

Mezní situace

10. března 2016 v 17:18 | Václav Kovalčík
Nevíš si rady s životem svým?

Svěř se avokádu.
Vypěstuj živý tropů strom.

Ochraňuj vždy lásku k Zemi.
Nechť odejde smutek žal.

Tak pravil amen - zde mantry pramen
k samému štěstí.

Mobilní pláč

10. března 2016 v 17:17 | Václav Kovalčík
Zaplakal mobil
slabým se jevil!

Nastala chvíle enormně kritická!

Na jedno použití
dostal nás do kvítí!

Hřbitovní hrobeček
náladu pohřbil již!

S kůží na trh

9. března 2016 v 16:58 | Václav Kovalčík
Kůže rozedraná ubitá a rozsekaná
jak Kristovy rány v hororové sféře

Nepochopen zůstává onen odkaz našich předků
též moderní styl
jenž předbíhá dnešní dobu!

Bičování
bičování bolestivé umírání pro život věčný
když patriot vpravdě tvoří vytoužený lásky sen
nebetyčných nadějí

O teorii vlastního domova a zázemí

3. března 2016 v 14:56 | Václav Kovalčík
Vlastní domov a zázemí - toť přání poctivých a slušných lidí, kteří chtějí prožít svůj život v lásce a harmonii v souladu s přírodou. Mnohým se tohle přání splnilo, jiní na něj dlouhodobě čekají, anebo přímo rezignují.

Jsou však obyvatelé, kteří platí nehorázné nájmy za bydlení v panelákových "králíkárnách," což nepřidá na náladě! Pokud nemají ve svém vlastnictví alespoň chatu, či chaloupku, tak často zastávají stanovisko, že je jejich život o ničem - jen pouhé přežívání.

Další skupina lidí si bere hypotéky. Pořizuje si vlastní bydlení, aby jednoduše žila ve svém a na svém. Tohle jednání je vcelku pochopitelné, pokud mají obyvatelé dostatečný příjem k pokrytí měsíčních výdajů. Kdo by si nepřál nezávisle žít!?

Vlastní bydlení však není příliš cenově dostupné, neboť se ceny "slušných" objektů blíží k jednomu miliónu, anebo stojí milióny. To je tak pro vysoce příjmové skupiny lidí - nikoliv pro nízko příjmové, vždyť jsou české mzdy většinou dlouhodobě podhodnocené v porovnání se západem, i když se pohybujeme ve 21. století.

Něco je nastaveno špatně, mnohé se kupuje na dluh, aby lidé měli kde bydlet! Stane-li se jim nějaká vážná nehoda, pak koupená nemovitost často končí ve spárech exekutorů kvůli neschopnosti splácet!

Jsem toho mínění, že by se měly obnovit dostupné státní půjčky na bydlení rodinám, též osamělým a hendikepovaným lidem zajistit vlastní (dostupné) trvalé bydlení - prostě tímhle pomáhat skutečně potřebným.

Vlastní domov a zázemí nadevše, vždyť zlepšuje psychickou a fyzickou kondici - stejně tak zdraví a pohodu. Jistě by to byla velká motivace aneb pozitivní smysl a poslání běžného občanského života pro každého, kdož chce slušně a harmonicky žít. Mít alespoň malý domeček se zahrádkou musí být realitou všech slušných a poctivých lidí.

Václav Kovalčík

Kristova léta

2. března 2016 v 15:25 | Václav Kovalčík
Ubíhá věků čas do Kristových let

Kdoví jestli budu ukřižován
za názor a postoj svůj!

Za víru se stavím den co den
Podporuji tradice
které pošlapává období temna

Je mi líto zmařených a zklamaných lidských osudů

Možná jsem úplně poslední
kdo by se vyjádřil

Pečení chleba

1. března 2016 v 16:24 | Václav Kovalčík
Pod rukama vytváří se
Boží dar a cenný skvost

Těsto kynoucí tradice nesoucí
poctivý chléb z domácí pekárny
právě zdobí denní stůl

Výtečný pokrm oživuje
všechny krásy rodné vlasti
která ještě žije v nás

Dobrou chuť všem hodným lidem
tak zní přání almanach