Relativita partnerských a manželských vztahů v České republice

28. února 2016 v 18:35 | Václav Kovalčík
Začíná to samozřejmě seznámením ve škole, v práci, na internetu, v parku, anebo při návštěvě kulturního zařízení. Pokud má člověk ze začátku štěstí, tak je přímo oblažen pocitem lásky a radosti, když vede milostné rozhovory se svým protějškem, dokonce se koná rande, ale jsem toho názoru, aby se "dvě hrdličky" vzájemně prokleply, jestli se nejedná o nějaký krátkodobý, anebo dlouhodobý podvod.

Mnoho lidí na uvedené nešvary již doplatilo - například na pokleslé seznamce Lide.cz, kde bohužel panuje dvojí metr, kde správci webu podporují podvodné profily, tím že je schvalují nikoliv podle místních norem, nýbrž podle nálady "jak se kdo jednoduše vyspal." Obyčejní lidé se dočkají zamítnutí řádné profilové fotografie, ale podvodníci mají přímo zelenou! Na systém doplácejí podvedení a okradení, kteří se nemohou dovolat spravedlnosti, neboť místní prohnilý režim "na objednávku" likviduje poslední zbytky dobra!

Taktéž na mě působí zákony a dění v naší zemi, jež naše rozhodně není, vždyť je zdefraudovaná a rozprodaná i se základními morálními principy! Etika je tedy k smíchu, hlavně že se peníze z podvodů jenom točí! To jsme to dopracovali v post-sametovém období, stačí se jen kolem sebe porozhlédnout.

Vyslovuji tedy hypotézu ohledně návazností různých situací v České republice, jejíž ekonomika roste na nesprávných místech, vždyť došlo k rozprodání " zlatých slepic," jež snášely do státního rozpočtu "zlatá vejce." Dnes se tomu vůbec neděje, právě naopak - žijeme jednoduše na dluh. Počet sňatků bude klesat; počet rozvodů stoupat, počet lidí bez domova též, rovněž počet odložených dětí v dětských domovech!

Jestliže se člověk zamiluje, pak nemá ještě vyhráno, neboť musí teprve "vzplát oheň na střeše," jenž prověří charaktery obou manželů. Nekalé záměry a podvody se mohou táhnout od začátku, přes existenci manželství až do tragického konce, kdy dojde k fyzické a psychické pomstě! Jsme národem levobočků, lidé se v poslední době neberou z lásky, ale ze skryté lstivosti a neřesti - užít si sexuálně, obohatit se mamonem, oškubat blízkého, ihned vypadnout, prostě šlapat přes mrtvoly, hlavně když to sype!

V dnešní době bych doporučil bdělost a rozvážnost, neboť se v naší společnosti vyskytuje spousta podvodných zlatokopek a zlatokopů. Uvedená individua chtějí parazitovat na štěstí a neštěstí někoho jiného! Varuji především osamělé jednotlivce, aby nenaletěli falešným slibům a pocitům!

Lidé se dříve brali z lásky, jenže dneska je to jenom o penězích a majetku, což zhoršuje prognózu demografického vývoje v České republice. Nebude na důchody, budeme se zadlužovat dál, čeká nás "trest" ve formě ekonomického a sociálního kolapsu, pokud nezapracujeme na morálních principech a na slušnosti, pokud nenastavíme další priority hospodaření v rozmanitém stylu poctivých povolání.

Jsem toho názoru, že je třeba děti a mladistvé vést k zodpovědnosti - ke cti, pravdě, moudrosti a spravedlnosti. Pak nebudeme potřebovat žíti virtuálně na pochybných seznamovacích portálech. Společnost se musí změnit výrazně k lepšímu, a to již od základů. Nesmí být prospěchářská, sexistická ani bezohledná.

Václav Kovalčík
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama