Víra a politika

20. února 2015 v 22:05 | Václav Kovalčík
Často je členům Církve československé husitské vyčítána jejich politická příslušnost. Zároveň jim je vyčítána kandidatura a politická činnost. I když Písmo hovoří, že nelze sloužit dvěma pánům, tak je třeba respektovat dobu, která si zaslouží jasné postoje, rozmanitost a svobodu lidských názorů.

Církev nesmí vyčítat lidem jejich pohled na svět, protože nikdo z nás není neomylný. Chtěl bych říci, že si společnost vycinkala pluralitu každodenního života. Nechť jedná co nejzodpovědněji na základě svědomí a vědomí. Jedině tak se může něco změnit k lepšímu. Kandidatura politiků Církve československé husitské nesmí být mediálně atakována - to bychom se nikam nedostali. Ať je člověk nalevo, napravo, či ve středu, je to zákonitost současné demokracie, kterou jsme si sami vybrali.

Církev československá husitská by měla být tolerantní k postmoderním názorům nového tisíciletí. Nesmí odsuzovat konstruktivní nápady. Může o nich diskutovat, dále pak uvádět argumenty pro i proti - od toho je tradiční metoda dialogu. Od toho je společná, konstruktivní řeč na úrovni. Dále pak jsou nutné činy pro společné blaho v našem národě. Je na každém z nás, co v životě záslužného dokážeme pro své bližní a okolí.

Václav Kovalčík
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama