Můj osudový sen

10. února 2015 v 18:50 | Václav Kovalčík
Anotace: O mém nedávném snu, který se mi zdál. Týká se přírody, lidských starostí a trávení volného času.

Z nějakého důvodu jsem na jednom výletě se svojí třídou. Navštívili jsme jeden zámeček, kde máme i ubytování. Venku hrajeme různé hry, jak se patří na trávení volného času, jenže mě sužuje myšlenka ohledně stěhování, vždyť musím vyklidit prostory své domácnosti, ale nemohu.

Často se mi na tomhle výletě zjevují divné myšlenky, které mě vracejí do bytu, z něhož se musím odstěhovat. Vlastně nevím, v jakém světě jsem, jestli ve škole v přírodě, anebo u sebe doma. Již nemám žádný domov, přesto musím tvrdě pracovat v balení knih, oblečení, rostlin a dalších věcí. Snažím se, ale nic neubývá.

Pak se ocitám v jednom autobuse, který míří do Beskyd. Střídavě se vyskytuji ve svém bývalém bytě, poté v autobuse, na školní výlet se již nevracím. Pořád myslím na balení svých věcí.

Postupně se blížím do konečné stanice. Budu muset vystoupit do mrazivého prostředí. Moc jsem toho neudělal, a tak mě čeká ještě pěší cesta na vysněnou chaloupku. Právě tu jsme koupili zpátky, za což jsem vskutku rád. V zimě mohu lyžovat, anebo stavět sněhuláky, iglú, ledové krby, kde vložím svíčku a užívám si hvězdné mrazivé noci.

Václav Kovalčík
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama