Můj bankovní sen

25. února 2015 v 17:35 | Václav Kovalčík
Anotace: O mém nedávném snu, který se mi zdál. Týká se bankovnictví a rodinných vztahů.

Rozhodl jsem se, že přestoupím ze své původní banky do Air bank. Budu se mít ještě lépe a mé úspory se mnou. Navíc budu moci využívat luxusní služby, o nichž se mi nikdy nesnilo. Starosti z mé předchozí banky zmizí natrvalo pryč, vždyť Air bank všechno zařídí. Jenže se mé kroky nelíbí rodičům, když mám konečně svůj podnikatelský účet.

Situace je natolik vážná, že se musím v nové bance před svou rodinou zabarikádovat! Dlouho již trvá obléhání "zeleného hradu." Air bank je prostě nedobytnou tvrzí, která mi poskytla azyl před konzervativními rodiči.

Zničehonic se dovídám hroznou zprávu: Mého staršího bratra zatkli v Thajsku za pašování drog, a tak se situace obrátila jinam. Dokonce je svolána rodinná porada. Přítomní jsou: má matka, bratranec, sestřenice a teta, kterou jsem z počátku nepoznal, protože byla kosmeticky elegantní. Matka mi vyčítá určité zaváhání.

Jinak na tomhle jednání se starám o občerstvení. Vařím čaj a kávu, připravuji další nápoje. Matka mi stále vyčítá, neboť jsem nepoznal svou tetu, a proto házím umělohmotnou lahvinku od citronové šťávy rovnou za skříň. Teprve nyní nastalo hluboké ticho - hrobový klid.

Václav Kovalčík
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama