Rodná řeč patří všem

3. ledna 2015 v 21:11 | Václav Kovalčík
V naší zemi dochází k nesmyslným soudním sporům, co se týče autorského práva, a to zejména u citátů, sloganů a výroků, které mají jazykový základ, vždyť se jedná o rodnou řeč, kterou si nesmí prospěchářská individua "totalitně" přivlastňovat, neboť mluvíme, píšeme, myslíme a tvoříme hodnoty.

Mnoho citátů se používá v běžné mluvě - přece nechceme, abychom byli pronásledováni a souzeni za jejich užití. Rodná řeč patří všem, nelze si ji přivlastňovat na úkor většiny. Je hrozné, když nějaká rádoby osobnost vyvolává soudní spory v otázce jazyka českého.

Situace může dojít daleko, že se za chvíli budeme bít o rodnou řeč, budeme se žalovat navzájem, aby z toho něco finančně káplo! Kde je to opravdové vlastenectví! Česká řeč je tak okupována rozmazlenými pohlaváry - bohužel k nim patří netolerantní umělci a netolerantní "významné" osobnosti s egoistickými sklony!

Vážení čtenáři, nelíbí se mi parcelace a škatulkování našeho jazyka, neboť pevně hlásám, že rodná řeč patří skutečně zdejšímu obyvatelstvu a sympatizantům, kteří se ji chtějí skutečně naučit.

A proto obohacujme ve svých řadách slovní zásobu, mysleme svobodně, nenechme si blokovat myšlení své. Ukažme všem "jazykovým" spekulantům, že se nelze soudit za svobodně vyřčený výrok a slovní konstelaci. To bychom mířili do úplného Absurdistánu a jazykové diktatury!

Václav Kovalčík
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama