Můj zoologický sen

9. ledna 2015 v 5:15 | Václav Kovalčík
Anotace: O mém snu, který se mi nedávno zdál. Týká se přírody, kultury a společnosti.

V jedné zoologické zahradě se ucházím o místo. Všechno probíhá hladce, pohovor je příjemný, dokonce si s paní ředitelkou notuji, jenže přichází velmi nepopulární požadavek, jak se to vezme. Chystá se projekt dokonalých světadílů a ekosystémů, který by měl přiblížit život všech zvířat a rostlin vedle sebe.

Velcí masožravci by podle paní ředitelky měli pobývat s býložravci. Tenhle požadavek se mi zdá pro tyhle podmínky nesmyslný, protože by masožravci sežrali býložravce, tudíž by si návštěvník prohlížel nikoliv harmonii v přírodě, nýbrž jatka - jak to chodí v reálu.

Tahle osoba mě nutí, abych se zapojil jako zaměstnanec do projektu a podepsal pracovní smlouvu. Nějak se mi vybavuje fungování - respektive nefungování - onoho scestného nápadu.

Navíc paní ředitelka plánuje umístit do nového plánu lidi, kteří by museli žít na vlastní pěst v zoologické divočině, až mi běhá mráz po zádech, neboť tohle zaměstnání může být pro mě to poslední. Představte si např. umístění antilop se šelmami, dravé ptáky s papoušky, a to všechno na jednom velkém pozemku reprezentujícím zoologickou zahradu. Nevím, jak bude zaměstnanecký poměr pokračovat dál. Vidím to bledě, asi budu sežrán v laboratorní divočině!

Václav Kovalčík
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama