Můj praktický sen

6. ledna 2015 v 6:51 | Václav Kovalčík
Anotace: O mém nedávném snu, který se mi zdál. Je o přírodě, vzdělání a školství. Fantasy tajemné osoby v onom snu.

Z nějakého důvodu se musím navrátit do jedné školy, abych navštívil vyučující a studující, případně suploval některé předměty. Právě vcházím do šachové partie, kterou daná škola pořádá. Vyučování tak probíhá chaoticky. Mám obrovskou trému. Vůbec si netroufám po svých zkušenostech hrát šachy. Prostě nedokážu předpovědět alespoň deset tahů dopředu. Nejsem v téhle hře vědma. Asi zde nepatřím, i když si prohlížím všemožné vybavení. Vidím lidi, kteří žijí svým životem. Něco mě však žene navrátit se do svého domova.

Najednou se ocitám poblíž rodinné chalupy. Tráva je popás vysoká, tudíž se musí posekat, ale je mi líto rozkvetlých pryskyřníků. Chci je ihned vyfotit, jenže mě něco odrazuje, a tak odkládám tuhle bohulibou činnost snad na lepší časy.

Moje matka je velmi zvědavá, jak se mi v nové škole daří. Na tohle opravdu nemohu odpovědět. Cítím něco divného v dnešní době, jež není podle mého gusta. Buď se jednoduše podřídím, anebo zůstanu zapadlým vlastencem na okraji společnosti. Co z toho vybrat - ví jenom Bůh.

Václav Kovalčík
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama