Existence právního státu je důležitá

6. ledna 2015 v 6:06 | Václav Kovalčík
Ocitáme se v době, kdy se svobodné podnikání stává sebevraždou. Nějak se musí zajistit ochrana poctivých podnikatelů, a proto sametoví vyděrači hromadně vybírají od nevinných lidí výpalné za tzv. ochranu. Navíc se vyšší vrstvy české společnosti distancují od středních a nízkých. K tomu se vytváří neproniknutelná síť pochybné legislativy, která nahrává těm největším zločincům. Právě ti běhají na svobodě beztrestně dál.

Inteligence české země je neustále decimována sexistickou dobou plnou korupce, nemravnosti a zločinů. Moudrý a vzdělaný člověk si ani neškrtne, ani nezaloží rodinu postavenou na lásce a spravedlnosti. Decimování společnosti zasahuje do všech oborů a rezortů lidské společnosti i úřadů. Klausova amnestie nic nevyřešila, jen zkomplikovala a znevážila práci schopných policistů, jimž záleží na spravedlnosti, která v dnešní době poněkud chřadne. Musejí držet ústa i krok, i když dochází k bezpráví ze strany nejvyšších pater justice, politiky a hospodářství. Takovou prognózu si země česká nezaslouží.

Mnohokrát je diskutován případ Jiří Kájínek, jenž je trnem v oku různým mafiánům. A tak dochází k porušování a pošlapávání nejen práva procesního, ale i dalších odvětví legislativy. Současná justice a ministerstvo spravedlnosti hrají super-podjatou hru. Nikdo nechce platit odškodné za dlouholetý justiční šiml.

Nic dobrého se nestalo, jen zlo vítězí na všech frontách. Ministryně spravedlnosti Helena Válková (ANO) tak strká hlavu do písku v případě Jiří Kájínek, aby byla politicky a mediálně in. Nic nového se nezměnilo, stále je občanská společnost sužována bezprávím a diktaturou, v níž nelze dennodenně žít.

A tak klepněme mafii pořádně přes prsty, zabraňme úniku českého kapitálu do daňových rájů. "Velké ryby" musejí být včas polapeny, aby život v České republice byl postaven na skutečné slušnosti a spravedlnosti, neboť slušní lidé mají právo ve své zemi svobodně žít a dýchat.

Václav Kovalčík
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama